Poznaj wszystkie sklepy należące do programu Partners Club.

Zasady użytkowania i pielęgnacji obuwia

Zasady użytkowania i pielęgnacji obuwia

W sklepach należących do programu Partners Club znajdziesz szeroką ofertę odzieży i obuwia sportowego do chodzenia oraz do amatorskiego i profesjonalnego uprawiania najpopularniejszych dyscyplin m.in. koszykówki, piłki nożnej, siatkówki i biegania.

Buty, przede wszystkim te specjalistyczne, posiadają obecnie wiele zaawansowanych technologii, po to, aby maksymalnie dostosować się do zróżnicowanych potrzeb użytkowników, dlatego istotny jest ich odpowiedni dobór, odpowiadający Twoim potrzebom.

Jeśli kupujesz buty do określonej aktywności - staraj się nie kierować ich wyglądem, kolorem lub dlatego, że znajomy ma identyczne. Upewnij się, że to, co planujesz mieć, jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Obuwie do zadań specjalnych warto wybierać świadomie, dlatego, aby cieszyć się w pełni jego właściwościami - warto przed zakupem zasięgnąć rady specjalisty - online (czat, Messenger, telefon) albo osobiście w sklepie stacjonarnym. Ekspert na podstawie wiedzy uzyskanej m.in. na temat rodzaju aktualnej lub planowanej aktywności, wagi i wzrostu - doradzi Ci najlepszy model. Ostateczny wybór i tak należy do Ciebie, ale zadbaj, aby był przemyślany. Dzięki temu będziesz miał większą satysfakcję ze sportu, jak i kupionego produktu.

W sklepach, biorących udział w programie Partners Club, pracują doświadczeni specjaliści, którzy sami aktywnie uprawiają sporty lub interesują się streetwearem, więc będziecie mieć wiele wspólnych tematów - od produktów, po doświadczenia np. z bieżni, ścieżki, murawy lub hali.

 

Kiedy masz już dobrane i kupione odpowiednie buty
- zadbaj o ich właściwą konserwację i pielęgnację.

Zasady pielęgnacji

Zasady
pielęgnacji: czytaj więcej >>

Stan techniczny Twoich butów zależy od tego, jak o nie dbasz. Już od momentu zakupu powinieneś pamiętać o ich prawidłowej pielęgnacji.

1) Zaimpregnuj buty jeszcze przed pierwszym użyciem. Równomiernie pokryj je, warstwą impregnatu, dostosowanego do typu skóry. Powtarzaj te zabiegi regularnie. Impregnuj tylko suche buty. Wybieraj preparaty dobrej jakości, dzięki którym Twoje obuwie zachowa dłużej swoje właściwości.

2) To jak dbać o obuwie, zależy od materiałów, z których zostało wykonane.

Skóra licowa

Skóra licowa
Łatwo przepuszcza wodę. Trzeba regularnie dbać i pielęgnować ją. Czyszczenie jest łatwe, ale ważne, żeby powtarzać je systematycznie. Stosując farby do butów, należy pamiętać o starannym dobraniu odcienia, a po nałożeniu i wyschnięciu – dokładnie wypolerować.

Welur i nubuk

Welur i nubuk
W czyszczeniu zamszu (welur) pomoże specjalna szczoteczka z gumy albo włosia i miękkiego drutu. Warto też pamiętać o impregnacji oraz specjalnych pastach.

Skóra lakierowana

Skóra lakierowana
Materiał syntetyczny. Występuje w wielu wariantach, tłoczeniach, fakturach. Wysokiej jakości produkty pielęgnacyjne np. kremy - pomogą utrzymać właściwą elastyczność materiału. Najlepiej czyścić ją wilgotną, flanelową ściereczką.

Materiały tekstylne

Materiały tekstylne
Pielęgnuje się przy użyciu np. piankowych sprayów do materiału oraz szczotkuje na sucho. Pamiętaj! Butów z materiałów tekstylnych się nie pierze. Nie można ich też nosić, kiedy na zewnątrz jest mokro.

Materiały syntetyczne

Materiały syntetyczne
Czyści się wilgotną, miękką gąbką z niewielką ilością płynu czyszczącego.
Zwiń ZWIŃ
 Zasady użytkwania

Zasady
użytkowania: czytaj więcej >>

1.
Gdy nie używasz butów (nie grasz, nie biegasz, nie chodzisz w nich) i masz dłuższą przerwę – przechowuj je w suchym, chłodnym i dobrze wentylowanym miejscu.
2.
Ubłocone obuwie powinno się każdorazowo umyć. Podobnie należy zadbać o buty po treningu lub spacerze zimowym, kiedy to mogły one mieć styczność z rozsypaną na drogach i chodnikach solą. Optymalnie jest w tym celu wykorzystać ciepłą wodę z rozcieńczoną niewielką ilością mydła.
3.
Warto zainwestować w dezodorant (odświeżacz) do butów. Spryskanie suchego buta dodaje mu świeżości i może także ograniczać rozwój bakterii.
4.
Zawsze rozsznurowuj buty przed ściągnięciem. Przez zdejmowanie obuwia stopa o stopę, bez rozwiązywania, dochodzi do uszkodzeń zapiętka i podeszwy.
5.
Jeśli chcesz uniknąć przecierania czubka cholewki w okolicy dużego palca – dobieraj buty, w których masz trochę luzu w okolicy palców. Nie kupuj butów „na styk” – nie jest to dobre dla Twoich stóp oraz stanu obuwia.
6.
Nie pierz butów w pralce - stracą swoje właściwości, a częste prania mogą także osłabiać klejenia. Nie korzystaj też z suszarki.
7.
Przemoczone lub przepocone buty – rozsznuruj, wyciągnij języki i wkładki, a wnętrze wypchaj papierem absorbującym wilgoć (bibuła, gazeta). Wilgotny papier – wymień.
8.
Susz buty w przewiewnym miejscu, z dala od źródeł ciepła (grzejników, pieca) oraz słońca. Nadmierne ogrzewanie może negatywnie oddziaływać na strukturę materiałów i zastosowane kleje.
9.
Jeśli biegasz lub trenujesz regularnie - warto dokupić drugą parę butów, aby dać odpocząć systemom amortyzacyjnym pierwszej. Daj swoim butom 48-godzinną przerwę (mniej więcej tyle trwa dekompresja pianki) – pomoże wydłużyć żywotność butów.
Zwiń ZWIŃ