Poznaj wszystkie sklepy należące do programu Partners Club.

Regulamin programu lojalnościowego Partners Club

Dobro Ziemi jest w Twoich i naszych rękach, jeśli będziemy działać razem świat będzie zdrowszy i piękniejszy.

W naszej działalności zawsze inspirujemy się naturą i pracujemy nad zmianami, które pomogą nam ją chronić. Planujemy i stopniowo wdrażamy ulepszone sposoby prowadzenia naszej działalności, aby zmniejszać wpływ na środowisko. Przyłącz się do nas i pomóż nam uzdrawiać planetę.

ECO Partners - Redukuj

Redukuj czytaj więcej >>

TY

Ograniczaj zużycie. Kupuj z głową - to czego naprawdę potrzebujesz – mniej, ale rzeczy dobrej jakości, które posłużą dłużej i po kilku miesiącach nie trafią do kosza na śmieci.

Zmniejsz stosowanie materiałów nieprzyjaznych środowisku. Wybieraj produkty biodegradowalne, które po wykorzystaniu szybko, w naturalny sposób powrócą do środowiska.

Kupując prezent bliskiej osobie – zmniejsz możliwość nietrafienia z upominkiem, wybierając kartę podarunkową.

Kiedy używasz swoich rzeczy, pielęgnujesz je itp. - ogranicz do minimum zużycie wody, energii i surowców, aby Twój wpływ na planetę, był jak najmniejszy.

MY

Do pakowania zamówień internetowych wykorzystujemy wiele rozmiarów kartonowych DoubleBoxów, tak aby ograniczyć do minimum wielkość opakowania, a co za tym idzie i zużytego surowca. Mniejsze opakowanie to mniej wyciętych lasów.

Ograniczamy wykorzystanie elementów plastikowych do minimum. Staramy się nie używać m.in. foliowych toreb, worków i taśm klejących do pakowania zamówień.

Zwiń ZWIŃ
ECO Partners - Przetwarzaj

Przetwarzaj czytaj więcej >>

TY

Segreguj śmieci i odzyskuj surowce.

Ograniczaj stosowanie materiałów nieprzyjaznych środowisku. Staraj się wybierać produkty biodegradowalne lub przynajmniej te, które nadają się do dalszego recyclingu.

MY

Zdecydowana większość naszych opakowań wysyłkowych wykonana jest z materiałów pochodzących z recyclingu lub nadających się do niego.

Zwiń ZWIŃ
ECO Partners - Wykorzystuj ponownie

Wykorzystuj
ponownie czytaj więcej >>

TY

Korzystaj z wielorazowych toreb i opakowań, najlepiej wykonanych z ekologicznych materiałów. Dzięki temu ograniczasz wykorzystanie surowców, zużycie energii i produkcję niepotrzebnych odpadów.

Bądź kreatywny i daj odpadom drugie życie. Wielu rzeczy nie trzeba wyrzucać, można wykorzystywać je ponownie lub zmieniać ich przeznaczenie. To dobra i pożyteczna zabawa.

Zachowuj pudełka (takie jak nasze DoubleBoxy) i wykorzystuj je, kiedy coś zwracasz lub sam sprzedajesz. Możesz też z nich zrobić np. zabawkę dla dziecka albo kota. W Internecie znajdziesz mnóstwo inspiracji jak dać nowe życie starym lub niepotrzebnym przedmiotom.

Rzeczy, których już nie potrzebujesz, a są w dobrej kondycji – sprzedawaj, oddawaj lub wymieniaj.

MY

W sklepach stacjonarnych wprowadziliśmy do sprzedaży brandowane worki na plecy i wielorazowe torby ekologiczne wykonane z juty lub lnu. Podczas zakupów, oferujemy je z 50% rabatem, klientom, którzy nie mają własnej torby.

Opakowania wysyłkowe DoubleBoxy, których używamy do realizacji zamówień internetowych, są tak zaprojektowane, że doskonale nadają się zarówno do zwrotu lub wymiany towaru (do nas lub innego sklepu), jak i do przechowywania różnych rzeczy.

Do wysyłki zamówień poza własnymi DoubleBoxami – wykorzystujemy też kartony, pochodzące od dostawców (aby ograniczyć powstawanie odpadów). Po co marnować to, co jest dobre.

Odbieramy od klientów niepotrzebne już produkty sportowe, którym dajemy drugie życie. Część z nich trafia do potrzebujących sportowców, a część do recyclingu. Oddając nam stary produkt zawsze możesz liczyć na mały rabat przy zakupie nowych rzeczy.

Zwiń ZWIŃ
ECO Partners - Zrezygnuj

Zrezygnuj czytaj więcej >>

TY

Zrezygnuj z jednorazowych produktów, zwłaszcza z foliowych opakowań. Kupując np. parę butów, nie zawsze potrzebujesz siatki, aby przetransportować je do domu.

Odmawiaj rzeczy, których nie potrzebujesz, nawet jeśli są bezpłatne. W ten sposób nie generujesz śmieci i nie stymulujesz rynku do wytwarzania nowych (brak popytu, prowadzi do braku podaży na takie produkty).

Zamawiając towar w Internecie staraj się odbierać go w sklepie stacjonarnym, dzięki temu ograniczysz koszt jednostkowego pakowania.

MY

Wycofaliśmy z naszych sklepów plastikowe reklamówki, nie wysyłamy też towaru w foliowych workach.

We wszystkich sklepach stacjonarnych, dajemy możliwość odbioru oraz przymierzenia towarów zamówionych internetowo w dowolnym e-sklepie, należącym do Programu Partners Club. Mapę dostępnych punków odbioru znajdziesz tu:
Zobacz mapę punktów odbioru.

Zwiń ZWIŃ
ECO Partners - Pamiętaj o zrównoważonym rozwoju

Pamiętaj
o zrównoważonym
rozwoju czytaj więcej >>

TY

Zwracaj uwagę (pytaj, czytaj oznaczenia) i wybieraj rzeczy, których produkcja opiera się na zrównoważonym rozwoju. To ważne, aby zabierając coś planecie, dać jej coś w zamian, aby nam oraz przyszłym pokoleniom nie zabrakło żadnych istotnych zasobów.

MY

Nasze papierowe i kartonowe opakowania wysyłkowe (DoubleBoxy) są wytwarzane z zachowaniem zasad recyclingu lub na bazie surowców biologicznych pozyskiwanych w sposób zrównoważony (czyli wykonywanych z surowców odnawialnych, wracających do środowiska w momencie pozyskiwania surowca do produkcji).

Zwiń ZWIŃ

czy wiesz że...

Każda plastikowa torba, to ogromne zagrożenie dla przyrody. Rozkładając się latami, nierzadko generuje wiele szkodliwych produktów ubocznych, dodatkowo może być zjedzona przez zwierzęta, powodując zatrucia, a nawet śmierć. Pamiętaj! Masz wybór - zamiast nich stosuj worki i torby wielorazowe.
Nasze worki na plecy pomieszczą karton z butami, a po zakupach można używać ich wielokrotnie nosząc w nich rzeczy podczas wyjścia do miasta, na trening, basen lub do szkoły.

W ramach grupy Partners Club
rekomendujemy inne proekologiczne działania:

ECO Partners

Promowanie ekologicznych środków transportu np. rowerów w celu ograniczenia emisji spalin i dwutlenku węgla oraz rozwijania tężyzny fizycznej i zdrowego trybu życia.

ECO Partners

Korzystanie z możliwości pracy zdalnej.

Jeśli masz pomysł, jak jeszcze moglibyśmy wspólnie pomóc planecie - napisz do nas:
eco@partnersclub.eu.
Czytamy i rozpatrujemy wszystkie propozycje.